Odmiany truskawek

Ananotruskawka 

 

Ananotruskawka to nowa odmiana truskawek na punkcie, której oszalał cały świat! Owoce tej odmiany nietypowej truskawki są białawe i w przeciwieństwie do tradycyjnej dobrze nam znanej odmiany truskawki nasionka są czerwone. Czasami o tej odmianie mówi się, że to truskawka odmiany albinotycznej, ale to nie prawda.

 

Ananotruskawka, zwana tez ananasotruskawką, truskawkoananasem powstała ze skrzyżowania truskawki i ananasa – jej smak nie może być zatem inny niż bardzo słodki! Zarówno aromat jak i smak bliższy jest ananasowi, co czyni tę odmianę niezwykle egzotyczną.

 

Truskawka pięknie się prezentuje – uprawa takich truskawek daje gwarancję zaskoczenia i ciekawości innych – odmiana ta jest bowiem w Polsce od niedawna. Musicie spróbować tej odmiany!

 

 

Malinotruskawka

 

Malinotruskawka to podonie jak truskawkoananas zupełnie nowa odmiana na polskim rynku. Zachwyca się nią już cała Europa Zachodnia, teraz uprawa tej odmiany rozpoczyna się także w Polsce. Ta odmiana powstała z połączenia malin i truskawek - po raz pierwszy wyhodowano owoce w Chile. Jest to odmiana, która swoimi walorami smakowymi, aromatem i wyglądem niejednych zachwyca, innych zaskakuje!

 

Malinotruskawka owocuje pięknymi owocami. Ta odmiana to niezwykle słodkie owoce, które zdobędą uznanie nie tylko smakoszy!

 

Elianny

 

Truskawka w odmianie Elianny owocuje bardzo dużymi owocami, uformowanymi w dość stożkowaty kształt. Ta odmiana truskawek pozwala na uprawę naprawdę dużej ilości owoców, co jest opłacalne i ekonomiczne. Sadzonki truskawek odmiany Elianny nie mają dużych wymagań – zarówno tych dotyczących warunków glebowych jak również nie wymagają nieustającej opieki. Owoce, które daje ta odmiana są bardzo słodkie i aromatyczne. Są soczyste, ale nie są miękkie – prezentują dość twarde owoce z połyskującą jasnoczerwoną skórką. Dzięki swojej budowie ta odmiana truskawek doskonale znosi transport.

 

 

 

Kimberly

 

Jest to odmiana truskawek, która powstała w Holandii. Jako mieszana odmiana truskawek powstała w wyniku połączenia odmian Gorella i Handler. Uzyskano dzięki temu duże piękne owoce, doskonale soczyste, aromatyczne i smaczne. Owoce Kimberly cieszą się także uznaniem gospodyń, bowiem znakomicie nadają się do różnego typu przetworów.

Truskawka Kimberly jest odmianą niezwykle odporną na warunki atmosferyczne – nie przeszkadzają jej duże amplitudy, zimno i upały. Polecamy wszystkim do uprawy truskawek odmianę Kimberly! Prosta i łatwa w uprawie, a jeszcze łatwiejsza w smakowaniu ;-)

 

Vima Rina

Vima Rina to odmiana truskawek, która powstała przypadkowo – do wyhodowania tej odmiany sadzonek truskawki doszło poprzez przypadkowe skrzyżowanie kilku innych odmian. Jest to odmiana niezwykle plenna, odporna na choroby i czynniki zewnętrzne. Krzak tej odmiany truskawki jest krzakiem silnie rosnącym z rozłożystym przekrojem. Owoce w odmianie Vima Rina są raczej duże, soczyste, o nieregularnym kształcie. W środku truskawek miąższ jest jaśniejszy – są pyszne i gotowe do spożycia bezpośrednio z krzaczka. Ten gatunek truskawki owocuje dość późno, bo dopiero w okolicach sierpnia, jednak owocuje niemal całą jesień!

 
 

Vima Xima

 

Vima Xima to odmiana, która podobnie jak Vima Rina powstała zupełnie przypadkowo poprzez zasianie mieszanki nasion. Jest to odmiana truskawek niezwykle odporna na różnego typu choroby, choć jest też bardzo wymagająca. Jest to odmiana charakteryzująca się wysokimi walorami smakowymi i aromatycznymi. Jest uciechą nie tylko dla zmysłu wzroku i smaku, ale i węchu. W związku z tym, że uprawa tej odmiany truskawki jest dość skomplikowana, zaleca się hodowcom z doświadczeniem.

 

 

Vima Zanta

 

Vima Zanta to holenderska odmiana, która powstała jako skrzyżowanie odmian Elsanta i Korona. Ta odmiana truskawki rośnie bardzo szybko i równomiernie. Owoce odmiany truskawki Vima Zanta są raczej średniej wielkości o regularnych kształtach. Tym co wyróżnia tę odmianę truskawki od pozostałych odmian jest wyjątkowy połysk i elastyczność skórki. Owoce w pięknym kolorze jasnej czerwieni, w środku zaskakują różowoczerwonym miąższem o ciekawej konsystencji. Jest to odmiana truskawki łatwa w zbiorze i w uprawie, odporna na różnego rodzaju choroby atakujące sadzonki truskawek.

 

 

 

Truskawka wisząca

 

Truskawka wisząca to bardzo ciekawa i efektowna odmiana owocu – nadaje się do uprawy zarówno w domu w doniczce lub w wiszącej skrzyni – można ją z powodzeniem hodować w zaciszu domowego balkonu. Ta odmiana truskawki wytwarza dużo rozłogów w niezwykle szybkim tempie – rozłogi te niemal natychmiastowo kwitną i owocują. Jest to odmiana cenna i oryginalna, atrakcyjna.

 

Senga Sengana

 

Jest to odmiana truskawek, która rośnie bardzo szybko. Zarówno krzak, jak i owoce wzrastają i dojrzewają bardzo szybko. Uprawa truskawek z tą odmianą wydaje się być przysłowiową bułką z masłem. Jest to bardzo znany i rozpoznawany na całym świecie gatunek – uprawiana jest już bowiem od ponad 50 lat! Ta odmiana truskawek posiada wiele zalet, jednak największą jest chyba fakt, że w jej owocach zawiera niesamowicie wysoką ilość fruktozy, czyli naturalnego cukru zawartego w zdowych i naturalnych owocach. Smak i aromat truskawek Senga Sengana przepełniony jest słodyczą! Do uprawy truskawek polecamy wszystkim!!!

 

 

Albion

 

Albion jest odmianą truskawek, która owocuje nieprzerwanie od wiosny aż do jesieni. Charakteryzuje się przede wszystkim dużymi krzakami, które kwitną dość wysoko ponad ziemię. Dzięki takiemu wysokiemu położeniu, owoce na krzaczkach mniej i rzadziej się brudzą. Jest to gatunek truskawek bardzo odporny na susze i różnego rodzaju choroby. Truskawki odmiany Albion osiągają nawet do 70 gramów!

 

San Andreas

Truskawka San Andreas to odmiana, która charakteryzuje się silnym wzrostem i bardzo dużą odpornością na czynniki atmosferyczne oraz różnego typu choroby atakujące owoce takie jak truskawki czy maliny. San Andreas owocuje w czterech fazach i to aż przez siedem miesięcy w roku!!!! Uprawa tej odmiany truskawek pozwala na podwojenie czy nawet większe zwielokrotnienie zbiorów poprzez przedłużenie okresu zbiorów. Owoce tej odmiany truskawki są bardzo smaczne, słodkie i soczyste.

 

 

Truskawka Gigant

 

Truskawka Gigant to odmiana o niezwykle dużych owocach. Może osiągać wagę nawet 130 gram! Owoce tej odmiany są bardzo soczyste i słodkie. Odmiana truskawek Gigant nadaje się doskonale do jedzenia jej prosto z krzaczka, jak również do przetworów. Jest łatwa w uprawie. Zbiory z tego gatunku przewidywane są po około 4 miesiacach od wysiania. Jedna sadzonka może dawać rocznie nawet do 2 kg owoców!

Truskawka Gigant zachwyci nie tylko najmłodszych – z całą pewnością, tak nietypowa odmiana, znajdzie także uznanie w oczach starszych smakoszy.