Drzewka owocowe

Brzoskwinia kolumnowa

Brzoskwinia kolumnowa to prawdziwy hit! Drzewka nie wymagają intensywnej opieki. Owoce są smaczne, miąższ soczysty, pomarańczowy. Jest to odmiana deserowa, która znakomicie nadaje się także do przetworów.

Smakuje idealnie na surowo, ale i w kompocie, cieście czy nawet w postaci zdrowego dżemu.

Drzewko może osiągać bez ingerencji do 2 metrów. Można dowolnie regulować wysokość drzewka - wystarczy drzewko przycinać.  Drzewko nadaje się zarówno do ogrodu jak i do posadzenia w donicy na tarasie czy balkonie.

Dodatkową zaletą jest fakt, iż drzewko jest mrozoodporne!!!

 

 

Brzoskwinia kolumnowa

Morela kolumnowa

Morela kolumnowa

Morele kolumnowe to niezbyt wymagające drzewka. Drzewo rodzi duże, bardzo słodkie owoce. Ta odmiana owocuje zazwyczaj do połowy sierpnia.

Gatunek moreli kolumnowej jaki oferujemy Państwu w sklepie DomiSad.pl jest wąskim drzewkiem kolumnowym, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca. Jest to gatunek dość łatwy w uprawie.

Drzewo można hodować zarówno w ogródku czy na działce, jak również w odpowiednich rozmiarów donicach na balkonach i tarasach.

Śliwa kolumnowa

 

Śliwa kolumnowa to wspaniała odmiana drzewka owocowego, które hodować można zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie. Drzewka kolumnowe tej odmiany śliwy z założenia zajmują niewiele miejsca, bowiem ich rozpiętość jest bardzo ograniczona. Wysokość dochodź i do 2 metrów.

Owoce tej odmiany są ciemnoniebieskie, fioletowe - miąższ aromatyczny, o pysznym smaku i wysokich wartościach odżywczych.  Drzewka można uprawiać w ziemi w ogrodzie (nawet pod blokiem) lub na balkonie w donicy. Jeśli jednak decydujemy się na uprawę tej śliwy w donicy, należy posadzić ją w przynajmniej 25 litrowej donicy. Nasze odmiany śliwy są bardzo smaczne i zdrowe.

 

 

 

 

Grusza kolumnowa – czerwona

 

Jest to gruszka o nietypowym dla tradycyjnej odmiany, czerwonym kolorze. Ta odmiana wzrasta pionowo, nadaje się do uprawy zarówno w ogrodzie jak i w doniczce na balkonie czy też tarasie.

Uprawa tej odmiany nie wymaga dużej ilości wolnego miejsca.

Drzewko daje duże czerwone bardzo słodkie owoce, które dojrzewają raczej późno, bo dopiero w październiku. Dopiero zbierane w połowie października osiągają właściwy smak - zbierane przed osiągnięciem pełnej dojrzałości mogą być cierpkie.

Grusza kolumnowa – zielona

Jest to odmiana gruszy kolumnowej o owocach nieco zielonkawej barwy. Owoce są soczyste, bardzo słodkie i pełne gruszanego aromatu! Amatorzy gruszek bedą zachwyceni tą odmianą. Drzewko może osiągać nawt 1,5 metra wysokości.

Uprawa drzewka w zaciszu domowym nie jest trudna, hodowca musi zapewnić gruszy podłoże, bądź w ogrodzie bądź w donicy przynajmniej 20 litrowej, odpowiednie nawilżenie gleby i ochronę pędów przed zimą.

Nektarynka kolumnowa

Nektaryna kolumnowa

Jabłoń kolumnowa

Jabłoń kolumnowa to odmiana jabłoni, która wytwarza pędy bardzo odporne na mróz. Co ciekawe, jabłoń nie zajmuje dużo miejsca - jej obwód z reguły waha się między 35-60 cm, a wysokość dochodzi nawet do 2,5 metra. Aby drzewo miało swobodę rozrostu i dobrze owocowało, zaleca się zachować przynajmniej półmetrową odległość między drzewami.

Uprawa jabłoni kolumnowej czy to na balkonie czy też w ogrodzie jest banalnie prosta! Wystarczy o drzewko po prostu dbać ;-)

 

Grusza kolumnowa

Czereśnia kolumnowa czarna

Czereśnia kolumnowa jest bardzo popularną i często wybieraną odmianą. Owoce tego gatunku są duże, słodkie i błyszczące, bardzo ciemne w związku z czym nazywa się czereśnię czarną. 

Ta odmiana czereśni prezentuje niezwykłą urodzajność! Owoców jest naprawdę dużo, w związku z czym zbiory są naprawdę obfite!

Czereśnia tej odmiany ozdobi zarówno ogródek, działkę jak i balkon czy taras.

 

Czereśnia kolumnowa

Czereśnia kolumnowa to prawdziwa ulubienica dzieciaków. Jej uprawa jest banalnie prosta - wystarczy skracać boczne gałązki, dobrze podlewać i zapewnić odpowiednie miejsce wzrastania. Taka odmiana potrzebuje raczej dużej, przynajmniej 25 litrowej donicy z dobrym podłożem. Drzewko może osiągać nawet 2,5 metra wysokości!


Drzewko owocuje pod koniec czerwca, a plony można zbierać przez całe wakacje.

 

Jabłoń Rubin

Ta odmiana jabłoni pochodzi z Czech. Jest to odmiana jabłoni o dużej i dość kulistej koronie, której wzrost wraz z wiekiem maleje. Owocuje średniopóźno, zwłaszcza na długopędach. Owoce z tego drzewka zbierać będziemy regularnie, ale nie bardzo obficie. Jest to odmiana zdecydowanie deserowa - jabłka są pyszne, wysokiej jakości zarówno smakowej jak i wysokiej wartości odżywczej.

Są źródłem wielu witamin i niezbędnych mikroelementów, jak również znakomitą formą deseru.

 

Drzewo owocuje dopiero po 6-7 latach od posadzenia, w związku z czym należy uzbroić się w cierpliwość.

 

Wiśnia Keleris

 

Wiśnia Kelleris

Wiśnia Kelleris to odmiana pochodząca z Danii. Jest to gatunek od wielu lat znany i często wybierany. Owoce tego gatunku są znakomite - zarówno estatycznie jak i pod względem walorów smakowych. Jest to odmiana deserowa - owoce są umiarkowanie kwaśne, mięsiste, po prostu rozpływają się w ustach.

Znakomicie nadają się do jedzenia na surowo, jak również do przetworów, win i nalewek.

 

Zaletą tej odmiany jest fakt, iż jest drzewkiem samopylnym, w zwiazku z czym nawet brak pszczół nie przeszkodzi jej owocować!

Nie jest drzewem, które ekspanduje ogród - rośnie raczej średnio silnie. Posiada koronę jajowatą.  Plonuje bardzo obficie - z reguły zbiory kilka razy w tygodniu. 

Kiwi zielone


Kiwi zielone to najbardziej znana w Polsce odmiana kiwi. Są to owoce, które można uprawiać w sadzie, jak również w ogrodzie - z powodzeniem można hodować je w celach konsumpcyjnych oraz w celach wyłącznie ozdobnych. Kiwi to gatunek roślin dość odpornych na wszelkiego rodzaju oddziaływania atmosferyczne oraz szkodniki i choroby. Są to po prostu rośliny małowymagające, więc nawet u leniwych ogrodników będą dobrze owocować.
W Polsce kiwi wciąż uznawane jest za owoc egzotyczny, w związku z czym posiadanie takiego drzewka w ogrodzie jest gwarancją uatrakcyjnienia i wzbudzenia zachwytu u niejednego ogrodnika.

Warto pamiętać, że kiwi to rośliny dwupienne. Konieczne jest posadzenie przynajmniej dwóch drzewek - drzewka z pąkami kwiatowymi męskimi i żeńskimi.  

 

 

Kiwi czerwone

Jest to odmiana doniczkowa o oryginalnych ciemnoczerwonych owocach. Smak tej odmiany jest niepowtarzalny i nieporównywalny z tradycyjnym zielonym kiwi.

Kiwi podobnie jak zielone kiwi nie jest specjalnie wymagającą rośliną jeśli chodzi o zapotrzebowanie na opiekę ze strony ogrodnika.